Opcje Binarne – Krótki przewodnik

Jeśli zrozumiesz podstawy opcji binarnych, osiągniesz lepsze wyniki i wyższe zyski ze swoich inwestycji!

Inwestorzy opcji binarnych nie muszą poświęcać cennego czasu na śledzenie skomplikowanych parametrów pozycji (takich jak stop-loss czy take profit), przejmować się dźwignią, spreadami, ukrytymi opłatami, co jest przykrą codziennością inwestorów z forexu. Dzięki opcjom binarnym inwestor ma możliwość skupienia się na tym, co najważniejsze – podejmowaniu właściwych decyzji, a w efekcie, cieszenia się świeżo zarobionymi środkami.

Inwestorzy eXbino mogą zarabiać mimo ruchomości rynków. Co więcej, w wielu wypadkach mogą wykorzystać te ruchy na swoją korzyść. Właśnie to powoduje, że opcje binarne zyskały taką popularność ostatnimi czasy.

Opcje binarne, znane także jako opcje cyfrowe/opcje o ustalonym zwrocie, są instrumentem o ustalonym z góry zwrocie, pozwalającym inwestorom zarabiać na wahaniach cen aktywów. Opcje binarne można utworzyć na praktycznie każdym istniejącym produkcie finansowym.

Inwestowanie w opcje binarne odbywa się na platformie, oferującej szeroki zakres narzędzi inwestycyjnych i funkcjonalności. Najważniejszą rzeczą, w oparciu o która działają opcje binarne to aktywa. Są to instrumenty finansowe, podlegające obrotowi na rynku, wśród których można wymienić pary walutowe, akcje, indeksy i towary. Ruch ceny aktywa w określonym czasie i cena otwarcia, wyznaczają przebieg opcji.

Otwierając opcję binarną na dowolnym aktywie, zysk jest z góry znany, jeszcze przed zatwierdzeniem transakcji. Inwestor otwiera opcję przy ustalonej, aktualnej cenie aktywa i wskazuje czy według niego cena ta wzrośnie (opcja CALL) czy też spadnie (opcja PUT) w określonym przedziale czasu.

Gdy opcja wygaśnie, a kurs aktywa zmieni się zgodnie z przewidywanym kierunkiem, opcja uznawana jest za pomyślną (in-the-money), a ustalony wcześniej zysk trafia na konto inwestora. W przeciwnym wypadku, opcja uznawana jest za niepomyślną (out-of-the-money), a inwestor traci zainwestowaną kwotę.

Inwestorzy powinni zwrócić uwagę i pamiętać o tym, że opcje binarne dają ścisłą kontrolę portfela inwestycyjnego, co oznacza, że mogą ustalić swój własny, akceptowalny poziom ryzyka i zminimalizować ewentualne straty. Dzięki zastosowaniu tej prostej metody, można osiągnąć znacznie wyższe zyski w porównaniu do tradycyjnych form inwestowania.