Wybierz język:

Ethereum – nowa szansa dla tych, którzy przegapili Bitcoina

Chociaż to bitcoin regularnie już trafia na łamy największych serwisów finansowych, świat kryptowalut jest znacznie większy. Najbardziej znana kryptowaluta świata doczekała się kilku godnych z punktu widzenia inwestora konkurentów, z których najciekawszym naszym zdaniem jest Ethereum, które zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników technologii i inwestorów, przez co jego kurs urósł w ostatnim czasie bardzo znacząco.

 

Czy Ethereum ma szanse stać się nowym bitcoinem? Należałoby ująć rzecz inaczej – jeśli Bitcoin jest królem kryptowalut, to Ethereum jest królową. Warto przyjrzeć się temu co mają wspólnego, a gdzie tkwi różnica. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum są kryptowalutami korzystającymi z technologii blockchain, stanowiącej bazę danych, publiczny zapis transakcji dokonywanych przy użyciu walut.

Co wyróżnia Ethereum?

Ethereum zaoferowało użytkownikom znacznie więcej niż tylko zdecentralizowaną kryptowalutę, będącą internetowym środkiem płatności. Blockchain Ethereum jest zdecentralizowaną platformą do tworzenia aplikacji o niezliczonej ilości zastosowań – nie tylko rozliczeń prostych transakcji, ale także zawierania umów, tworzenia rynków wymiany, a nawet sieci społecznościowych. Możliwości są niemal nieskończone, a potencjał wykorzystania Ethereum jest dopiero odkrywany. Dowodem na to, jak innowacyjny i skuteczny jest ekosystem Ethereum może być fakt, że nad jego wykorzystaniem pracują już największe światowe banki jak Barclays, Credit Suisse czy UBS. Znalazło to odbicie w cenie Ethereum, co widać wyraźnie na wykresie, przedstawiającym jego notowania w zeszłym roku.

Na początku zeszłego roku Ethereum kosztowało zaledwie 10$. Pół roku później, w czerwcu, kurs przekroczył 300$, co oznacza wzrost o 3000%. Piątego stycznia bieżącego roku po raz pierwszy przekroczony został poziom 1000$. W chwili obecnej kurs nadal pnie się do góry i przekroczył już 1300$. Chociaż brzmi to niewyobrażalnie, to Ethereum w ciągu jednego roku umocniło się o 13000%.

Wsiądź do pociągu, zanim odjedzie

Pojawiają się komentarze, że taka sytuacja to spekulacyjna bańka. Warto przypomnieć, że bitcoin na początku swojego istnienia był wart kilka centów i mimo takich samych zarzutów, wielu uczynił milionerami. Za Ethereum tymczasem stoi jeszcze potężniejsza technologia, która znajduje coraz szersze zastosowanie. Aktualna sytuacja może być zatem kolejną szansą na inwestycję dla tych, którzy nie docenili potencjału Bitcoina.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play