Wybierz język:

EUR/USD – Spokojniej na rynkach, euro wyżej po wypowiedzi Draghiego – Analiza na 10 kwietnia 2018

Chociaż sytuacja na linii USA – Chiny wciąż jest napięta, wczorajsza wypowiedź prezydenta Xi Jinpinga złagodziła nieco obawy inwestorów w kwestii potencjalnej wojny handlowej. Spokojniej zrobiło się także w strefie euro po wypowiedzi Mario Draghiego. Wsparcie ustalone jest na 1.225, opór na 1.235.

Komentarz:

Indeks dolara umocnił się minimalnie dzisiejszego poranka do poziomu 89.885. Ostatnie dni nieustannie mijały pod znakiem doniesień na temat eskalacji konfliktu handlowego między USA i Chinami. Po raz kolejny nieco spokojniej na rynkach zrobiło się po wypowiedzi chińskiego prezydenta, Xi Jinpinga. Zapowiedział on podjęcie działań, mających na celu znaczne obniżenie ceł na import samochodów oraz innych produktów, wprowadzenie ochrony praw intelektualnych zagranicznych firm i polepszenie warunków inwestycyjnych.

Zareagował na to na twitterze Donald Trump, który napisał, że „Prezydent Xi i ja zawsze będziemy przyjaciółmi”, a Chiny zmniejszą przeszkody handlowe, ponieważ „jest to właściwe posunięcie”. Dolar poprawił notowania tylko minimalnie, ponieważ presję na walutę wywierają także obawy o relacje między Stanami Zjednoczonymi i Rosją oraz informacje o nalocie FBI na biuro prawnika prezydenta USA, Michaela Cohena.

Pomimo rozczarowujących ostatnimi czasy danych, euro wybiło się nieco wyżej po poniedziałkowym komentarzu Mario Draghiego. Prezes Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że osłabienie rynku akcji nie wpłynęło istotnie na warunki finansowe w strefie euro. Zostało to odczytane jako znak, że wbrew wcześniejszym obawom, plan zakończenia programu luzowania ilościowego w tym roku jest niezagrożony.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 14:30 USA – Indeks cen produkcyjnych
  • 16:00 USA – Sprzedaż hurtowa

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Kalendarz ekonomiczny w dniu dzisiejszym jest niemal pusty, dopiero jutro pojawią się istotne dane o inflacji i zarobkach w USA. Można spodziewać się, że para EUR/USD będzie dziś pozostawała w konsolidacji, a ewentualne chwilowe spadki będą okazją do otwierania opcji CALL.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play