Wybierz język:

EUR/USD – Spokojna reakcja rynków na wydarzenia w Syrii – Analiza na 16 kwietnia 2018

Po początkowym osłabieniu para EUR/USD pozostawała w piątek w konsolidacji i utrzymała się w aktualnym zakresie. Chociaż atak rakietowy przeprowadzony przez USA i koalicjantów w Syrii nie spowodował większej reakcji ze strony rynków, to rozwój sytuacji będzie obserwowany przez inwestorów. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

Komentarz:

Dane opublikowane w piątek nie zmieniły znacząco notowań pary EUR/USD. Indeks cen towarów i usług konsumenckich w Niemczech okazał się zgodny z oczekiwaniami i dał wynik 0.4% miesiąc do miesiąca oraz 1.6% rok do roku. W Stanach Zjednoczonych opublikowane zostały nastroje konsumenckie Uniwersytetu w Michigan. Wyniki okazały się słabsze od przewidywanych i dały odczyt 97.8 wobec konsensusu 100.4 i poprzedniego wyniku 101.4. Po chwilowym osłabieniu para obroniła jednak aktualne wsparcie.

Dolar amerykański osłabił się nieco dzisiejszego poranka, indeks dolara spadł o 0.05% do poziomu 89.741. Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania przeprowadziły w sobotę atak rakietowy na cele w Syrii, które według Pentagonu miały być ośrodkami zajmującymi się produkcją broni chemicznej. Władimir Putin ostrzegł w niedzielę, że dalsze ataki zachodu na Syrię mogą spowodować chaos. Napięcie wzrosło także po wprowadzeniu przez Waszyngton nowych sankcji wobec Rosji. Chociaż rynki przyjęły te wydarzenia dość spokojnie, to eskalacja konfliktu może negatywnie wpłynąć na dolara.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 14:30 USA – Prognoza sprzedaży detalicznej

 

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Para EUR/USD pozostaje aktualnie w konsolidacji w aktualnym zakresie i w chwili obecnej notowana jest na poziomie 1.223. Kalendarz ekonomiczny w dniu dzisiejszym jest niemal pusty, najistotniejszym wydarzeniem dnia będzie publikacja prognozy sprzedaży detalicznej w USA.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play