Wybierz język:

EUR/USD – Rozczarowujące wyniki NFP w USA – Analiza na 9 kwietnia 2018

Dolar osłabił się po publikacji rozczarowujących danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA. Poprzedni tydzień minął pod znakiem doniesień o potencjalnej wojnie handlowej między USA i Chinami, powodując znaczną niepewność na rynkach. Wsparcie ustalone jest na 1.22, opór na 1.23.

Komentarz:

Indeks dolara osiągnął początkowo najwyższy poziom od miesiąca w piątek, jednak publikacja danych o zatrudnieniu okazała się dość mocnym rozczarowaniem, a dolar ostatecznie osłabił się. Amerykańska gospodarka stworzyła w marcu najmniejszą liczbę miejsc pracy od sześciu miesięcy. Odczyt dał wynik tylko 103 tysiące, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomi 185 tysięcy. Warto dodać, że w lutym wyniósł on 326 tysięcy. Wbrew prognozom, nie spadła również stopa bezrobocia, pozostając na poziomie 4.1%.

Na rynki wciąż rzutuje napięcie związane z obawami o wojnę handlową, która może w efekcie odbić się na światowym wzroście gospodarczym. Chiny ostrzegły w piątek, że są gotowe podjąć intensywne działania odwetowe, jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na realizację planu Donalda Trumpa, przewidującego wprowadzenie dodatkowych ceł na chińskie produkty o wartości dodatkowych 100 miliardów dolarów.

Na osłabieniu dolara nie skorzystało jednak euro, które również zmaga się z pewnymi problemami. Opublikowane w zeszłym tygodniu dane pokazały, że inflacja nie rośnie zgodnie z oczekiwaniami, słabsze wyniki odnotowują także gospodarki poszczególnych krajów Unii. Może to spowodować opóźnienie zakończenia programmu wykupu aktywów przez EBC i oddalić ewentualną normalizację polityki monetarnej.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 08:00 Strefa euro – Bilans handlowy Niemcy
  • 08:00 Strefa euro – Import/eksport Niemcy
  • 10:30 Strefa euro – Nastroje inwestorów Sentix

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Para EUR/USD notowana jest aktualnie nieco poniżej oporu przy 1.23. W dniu dzisiejszym w Stanach Zjednoczonych nie będą publikowane żadne istotne dane, więc o dalszych losach pary mogą zadecydować informacje ze strefy euro.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play