Wybierz język:

EUR/USD – Rozczarowujące dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA – Analiza na 8 stycznia 2018

Piątkowa publikacja danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym rozczarowała, a para EUR/USD próbowała wybić się powyżej aktualnego oporu przy 1.205. Sentyment wobec dolara uległ poprawie po komentarzach przedstawicieli Fed w kwestii podwyżek stóp procentowych. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.205.

Komentarz:

Notowania dolara w piątek osłabiły się początkowo po publikacji danych o zatrdnieniu w sektorze pozarolniczym. Ekonomiści spodziewali się wzrostu zatrudnienia o 190 tysięcy, jednak dane pokazały wzrost tylko o 148 tysięcy. Było to dość sporym rozczarowaniem po tym, jak w listopadzie wzrost wyniósł 252 tysiące.

Amerykańska waluta dała jednak radę obronić się przed atakiem euro byków po tym, jak pojawiły się nowe informacje o przewidywanych w tym roku podwyżkach stóp procentowych. Jako pierwsza wypowiedziała się na ten temat Loretta Mester z Fed w Cleveland. W wywiadzie dla agencji Reuters Mester powiedziała, że spodziewa się nawet czterech podwyżek w tym roku, jeśli wzrost ekonomiczny przyspieszy, a bezrobocie będzie pozostawało na niskim poziomie. Piątkowe dane pokazały, że pozostaje ono na niezmienionym od listopada poziomie 4.1%.

Kwestię podwyżek stóp poruszył także John William z Fed w San Francisco w sobotnim wywiadzie. Zdaniem Williamsa Fed powinien przeprowadzić w 2018 trzy podwyżki ze względu na fakt, że i tak silna aktualnie gospodarka przyspieszy jeszcze bardziej ze względu na wprowadzone pod koniec ubiegłego roku cięcia podatkowe.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 11:00 Strefa euro – Sprzedaż detaliczna
  • 21:00 USA – Kredyty konsumenckie

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Para EUR/USD spadła aktualnie nieco poniżej poziomu 1.20. Dzisiejszy kalendarz ekonomiczny jest niemal pusty, stąd spodziewamy się konsolidacji w aktualnym zakresie. Ewentualne umocnienie euro może pojawić się, jeśli dane o sprzedaży detalicznej przekroczą spodziewane 2.4%.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play