Wybierz język:

EUR/USD – Niewielkie umocnienie dolara, dziś publikacja danych ADP o zatrudnieniu w USA – Analiza na 4 stycznia 2018

Dolar amerykański umocnił się po szeregu pozytywnych publikacji ekonomicznych w USA, a para EUR/USD ruszyła w kierunku poziomu 1.20. W dniu dzisiejszym pojawią się kolejne istotne informacje, które mogą spowodować dalsze umocnienie amerykańskiej waluty. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.205.

Komentarz:

Amerykańska waluta powoli zaczyna powoli odrabiać straty po tym, jak indeks dolara we wtorek osiągnął najniższy poziom od 20 września. Umocnienie dolara wobec koszyka walut umożliwiły dobre wyniki badań opublikowane przez ISM. Aktywność produkcyjna w Stanach Zjednoczonych wzrosła bardziej niż przewidywano, a odczyt wskaźnika za grudzień wyniósł aż 59.7. W listopadzie wynosił on 58.2. Wzrosły również wydatki na budowę, odczyt pokazał wzrost o 0.8% przy prognozie 0.5%. Odnotowano także wzrost ilości podań o kredyty hipoteczne o 0.7%, podczas gdy w zeszłym miesiącu odnotowano spadek o 3.5%.

Kolejnym wzmocnieniem dla dolara okazała się publikacja sprawozdania z grudniowego spotkania Fed. Sprawozdanie pokazało większy od przewidywanego optymizm członków Fed odpowiedzialnych za politykę monetarną. Bank centralny wciąż jest zdecydowany przeprowadzić w tym roku kilka podwyżek stóp procentowych. Członkowie Fed podkreślali silną kondycję rynku pracy i rozwój gospodarczy, nawet pomimo wciąż zbyt niskiej inflacji. Sugeruje to, że bank centralny pozostaje przy planie stopniowego podnoszenia stóp procentowych, jednak tempo podwyżek może zostać zwiększone, jeśli inflacja przyspieszy.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 10:00 Strefa euro – Markit PMI
  • 14:15 USA – Dane ADP o zatrudnieniu
  • 14:30 USA – Zasiłki dla bezrobotnych
  • 15:45 USA – Markit PMI

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Dolar amerykański umocnił się nieco, jednak dobra kondycja euro powoliła parze EUR/USD utrzymać poziom 1.20. W dniu dzisiejszym najważniejszą publikacją będą dane ADP o zatrudnieniu, których dobra publikacja może przynieść dalsze umocnienie dolara i kolejną próbę przebicia w dół, poniżej poziomu 1.20.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play