Wybierz język:

EUR/USD – Korekta notowań – Analiza na 9 stycznia 2018

Euro osłabiło się we wtorek wobec dolara amerykańskiego, notowania pary EUR/USD spadły poniżej 1.195. Chociaż od zeszłego piątku, kiedy opublikowano rozczarowujące dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym nie pojawiły się istotne informacje, to sentyment wobec dolara poprawił się. Wsparcie ustalone jest na 1.19, opór na 1.20.

Komentarz:

Ostatnie umocnienie pary EUR/USD doczekało się korekty. Wybicie do najwyższych poziomów powyżej 1.20 miało miejsce przy stosunkowo niskim wolumenie, a fakt, że euro nie dało rady wybić się jeszcze wyżej jest dowodem na to, że inwestorzy czekają na silne, fundamentalne podstawy do tego, by wyżej wycenić europejską walutę. Niestety ostatnie dane o inflacji w strefie euro okazały się nieco słabsze od spodziewanych. Nie pojawiają się również żadne informacje ze strony Europejskiego Banku Centralnego, które mogłyby wesprzeć euro.

Dolar tymczasem dał radę odzyskać siły pomimo tego, że ostatnia najważniejsza publikacja danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym okazała się rozczarowaniem. Dolar umacnia się również wobec innych głównych walut, notowania indeksu dolara wynoszą aktualnie 92.55. Poprawę nastrojów wobec dolara przypisuje się głównie nadziejom na kolejne podwyżki stóp procentowych w USA oraz oczekiwanemu wpływowi przeprowadzonej w grudniu reformy systemu podatkowego na gospodarkę. Cały czas zagrożeniem dla dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed pozostaje jednak zbyt niska inflacja.

W dniu dzisiejszym oczekujemy na publikację informacji o produkcji przemysłowej i bilansie handlowym w Niemczech oraz danych o bezrobociu w strefie euro. W Stanach Zjednoczonych nie będą publikowane żadne istotne informacje.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 08:00 Strefa euro – Produkcja przemysłowa Niemcy
  • 08:00 Strefa euro – Bilans handlowy Niemcy
  • 11:00 Strefa euro – Stopa bezrobocia

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Po silnym zamknięciu roku, para EUR/USD notuje aktualnie korektę. Ze względu na brak istotnych publikacji, sentyment rynkowy stał się głównym czynnikiem wyznaczającym kierunek pary. Spodziewamy się konsolidacji w aktualnym zakresie, jednak chwilowe spadki mogą być okazją do otwierania opcji CALL.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play