Wybierz język:

EUR/USD – Eskalacja napięć na linii USA – Chiny; dziś publikacja danych NFP – Analiza na 6 kwietnia 2018

Euro osłabiło się dzisiejszego poranka po publikacji danych o produkcji przemysłowej w Niemczech, a para EUR/USD spadła poniżej poziomu 1.225. Dolar również zmaga się z problemami po nowych informacjach dotyczących napięć na linii USA – Chiny. Rynki czekają na publikację danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA. Wsparcie ustalone jest na 1.22, opór na 1.23.

Komentarz:

Europejska waluta po raz kolejny zmaga się z problemami po publikacji danych. Opublikowane dzisiaj dane o produkcji przemysłowej w Niemczech okazały się znacznie słabsze od przewidywanych i sugerują znaczne wyhamowanie największej gospodarki UE. Miesiąc do miesiąca, odczyt dał wynik -1.6%, chociaż spodziewano się 0.2%. Rok do roku wynik wyniósł 2.6% przy prognozie 4.3%. Słabo wypadł również odczyt PMI sektora sprzedaży detalicznej, który wyniósł 51.5. W świetle ostatnich danych o stojącej w miejscu inflacji może to oddalić czas zakończenia programu luzowania ilościowego EBC i opóźnić normalizację polityki monetarnej.

Sytuacja za oceanem ponownie stała się bardzo napięta. Rynki złapały oddech na jeden dzień, jednak kolejne informacje płynące z Waszyngtonu spowodowały powrót napięć i obaw. Trwa wymiana ciosów między USA i Chinami. W czwartkowym oświadczeniu, Donald Trump poinformował, że rozważane jest zwiększenie wprowadzonych ceł na chińskie produkty o dalsze 100 miliardów dolarów.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 14:30 USA – Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym (NFP)
  • 14:30 USA – Stopa bezrobocia
  • 19:30 USA – Przemówienie Jerome Powella z Fed

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Para EUR/USD spadła poniżej 1.225, a na rynkach panuje spora nerwowość związana z napięciami na linii USA- Chiny. Jeśli nie pojawią się nowe doniesienia na ten temat, to największy wpływ na dalsze losy pary będą miały o informacje o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym. Jeśli odczyt okaże się słabszy od spodziewanego wzrostu o 185 tysięcy, może to przynieść osłabienie dolara i ruch pary w kierunku 1.23.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play