Wybierz język:

EUR/USD – Dolar niżej po wypowiedziach Donalda Trumpa – Analiza na 17 kwietnia 2018

Para EUR/USD utrzymała się w aktualnym zakresie, jednak osłabienie dolara spowodowało zbliżenie się do aktualnego poziomu oporu. Uwaga rynków skupiła się ponownie na doniesieniach z USA i kwestiach związanych z polityką handlu międzynarodowego. Wsparcie pozostaje na 1.23, opór na 1.24.

Komentarz:

Niewiele działo się w dniu wczorajszym w Europie, a uwaga uczestników rynku skupiona była w całości na USA. Opublikowane zostały dane o prognozie sprzedaży detalicznej, które po raz pierwszy od trzech miesięcy przekroczyły prognozy. Miesiąc do miesiąca sprzedaż w marcu wzrosła o 0.6%, chociaż spodziewano się 0.4%, a w zeszłym miesiącu dała wynik -0.1%. Należy jednak zauważyć, że dane z wyłączeniem zakupu samochodów i benzyny okazały się nieco słabsze od spodziewanych, dając wynik 0.3% wobec spodziewanych 0.4%.

Dośc pozytywne dane miały jednak niewielki wpływ na jego notowania i nie były w stanie go umocnić, ponieważ uwaga inwestorów skupiła się ponownie na kwestiach geopolitycznych. Cały czas istotną kwestią pozostają relacje pomiędzy USA i Chinami oraz Rosją. Prezydent Donald Trump oskarżył w poniedziałek oba te kraje o celowe osłabianie ich walut, mimo że ostatnie spadki rubla spowodowane były sankcjami wprowadzonymi przez USA, a juan od kilku miesięcy umacnia się. W efekcie obserwowaliśmy wyprzedaż amerykańskiej waluty, a indeks dolara stracił w poniedziałek 0.4% i spadł do okolic poziomu 89.430.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 11:00 Strefa euro – Nastroje ekonomiczne ZEW
  • 14:30 USA – Pozwolenia na budowę
  • 15:15 USA – Produkcja przemysłowa m/m

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

W świetle osłabienia dolara i wciąż nieco napiętej sytuacji w USA, para EUR/USD utrzymała się w aktualnym zakresie, jednak zbliżyła się do oporu przy 1.24. Najistotniejszą dzisiaj publikacją będą nastroje ekonomiczne w strefie euro, których dobry odczyt może przynieść próbę przebicia aktualnego oporu.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play