Wybierz język:

EUR/USD – Dolar nieco wyżej, jednak sytuacja wciąż niepewna – Analiza na 4 kwietnia 2018

Para EUR/USD odnotowała w dniu wczorajszym niewielką korektę w świetle niewielkiego umocnienia dolara amerykańskiego. Dolar umocnił się dzięki odbiciu największych indeksów, jednak cały czas na rynkach utrzymują się obawy o napięcia na linii USA – Chiny. Wsparcie ustalone jest na 1.225, opór na 1.235.

Komentarz:

Wtorek przyniósł nieco rozczarowania dla euro. Sprzedaż detaliczna w Niemczech okazała się słabsza od oczekiwań, a odczyty dały wynik -0.7% m/m oraz 1.3% r/r. Mieszane okazały się także wyniki PMI sektora produkcyjnego. Dzisiejszy dzień przyniesie większą ilość istotnych danych, opublikowane zostaną wstępne wyniki inflacji za marzec oraz informacje o bezrobociu w lutym. Spodziewany jest wzrost inflacji bazowej z 1.0% w lutym do 1.1% w marcu rok do roku, inflacja zasadnicza ma natomiast wzrosnąć do 1.4%. Chociaż prezes EBC wyraził obawy o wzrost inflacji, która pozostaje poniżej docelowego progu 2%, to nawet niewielki wzrost może przynieść umocnienie euro. Wsparcie może również przynieść odczyt danych o bezrobociu, które według przewidywań ma spaść z 8.6% do 8.5%.

Dolar amerykański umocnił się nieco dzięki odbiciu największych indeksów po gwałtownych spadkach, jednak sytuacja waluty jest wciąż mocno niepewna. Administracja Donalda Trumpa ogłosiła we wtorek wprowadzenie 25% ceł na import około 1300 chińskich produktów. Przedstawiciele chińskiego rządu zapowiedzieli podjęcie działań odwetowych o takiej samej skali intensywności wobec dóbr pochodzących z USA. W dniu dzisiejszym oczekujemy na publikację danych ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym, danych ISM z sektora pozaprodukcyjnego/usługowego oraz danych o zamówieniach fabrycznych i zamówieniach na dobra trwałe.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 11:00 Strefa euro – Stopa bezrobocia
  • 11:00 Strefa euro – Szacunkowe dane o inflacji
  • 14:15 USA – Dane ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym
  • 16:00 USA – Dane ISM sektor pozaprodukcyjny/usługowy
  • 16:00 USA – Zamówienia fabryczne
  • 16:00 USA – Zamówienia na dobra trwałe

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

Chociaż dolar odrobił nieco strat, to sytuacja waluty wciąż wydaje się dość niepewna. O jego dalszych losach zdecydują dzisiejsze odczyty. Ewentualne rozczarowanie lub zaostrzenie sytuacji związanej z napięciami na linii USA – Chiny, może przynieść umocnienie euro i wybicie pary EUR/USD w górę.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play