Wybierz język:

EUR/USD – Dalsze umocnienie indeksów w USA wspiera dolara – Analiza na 5 kwietnia 2018

Notowania pary EUR/USD pozostały w aktualnym zakresie po publikacji szeregu danych w Europie i USA, jednak w nieco lepszej sytuacji znajduje się dolar dzięki dalszemu umocnieniu głównych indeksów na Wall Street. Sytuację dolara poprawiły także doniesienia o negocjacjach między Chinami a USA. Wsparcie ustalone jest na 1.225, opór na 1.235.

Komentarz:

Euro nie skorzystało na publikacji danych z indeksu cen towarów i usług konsumenckich. Inflacja zasadnicza wyniosła zgodnie z oczekiwaniami 1.4%, inflacja bazowa pozostała na poziomie sprzed miesiąca, dając odczyt 1.0% wobec oczekiwanego 1.1%. Zgodna z konsensusem rynkowym była także stopa bezrobocia, 8.5%. Wsparcia dla euro nie przyniosły także opublikowane dzisiaj rano dane PMI, które okazały się nieco słabsze od oczekiwań.

Dość mieszane informacje napłynęły także ze Stanów Zjednoczonych. Pozytywnie zaskoczyły dane ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym, dając odczyt na poziomie 241 tysięcy, chociaż spodziewano się wzrostu o 210 tysięcy. Gorzej od oczekiwań wypadł odczyt danych ISM o wynikach sektora pozaprodukcyjnego/usługowego, 58.8 wobec spodziewanych 59.0, o 0.7 punktu słabiej niż w poprzednim miesiącu. Poniżej oczekiwań wypadły również zamówienia fabryczne, 1.2% wobec oczekiwanych 1.7%. O 0.1% słabiej w porównaniu do zeszłego miesiąca wyglądały także zamówienia na dobra trwałe, dając odczyt na poziomie 3.0%.

Pomimo mieszanych danych, dolar umocnił się dalej w niewielkim stopniu dzięki odbiciu największych indeksów na Wall Street. Po początkowych spadkach DOW zakończył sesję o 230.94 pkt wyżej, S&P500 umocnił się o 1.2%, Nasdaq o 1.5%. Umocnienie w sporej mierze jest przypisywane złagodzenia napięć na linii USA – Chiny. Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Donalda Trumpa powiedział, że administracja prowadzi negocjacje z Chinami i nie jest zaangażowana w wojnę handlową.

Dzisiejsze wydarzenia:

  • 11:00 Strefa euro – Sprzedaż detaliczna r/r
  • 14:30 USA – Zasiłki dla bezrobotnych
  • 14:30 USA – Bilans handlowy

Aktualna analiza:

Rys.1. Kurs EUR/USD.

W świetle chwilowo spokojniejszej sytuacji na rynkach i lepszej kondycji dolara, para EUR/USD notowana jest aktualnie tuż powyżej wsparcia przy 1.225. Ewentualne umocnienie euro może przynieść dobry odczyt danych o sprzedaży detalicznej, jednak w lepszej sytuacji wydaje się aktualnie znajdować dolar.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play