Wybierz język:

Daily Analysis

EUR/USD – Dolar znów pod presją, rynki czekają na sprawozdanie EBC – Analiza na 17 sierpnia 2017

Para EUR/USD kolejny raz dała radę powstrzymać spadki i odbiła się, tym razem dzięki osłabieniu dolara, spowodowanego przez wydarzenia w USA oraz publikacji rozczarowującego sprawozdania z ostatniego spotkania FOMC. Wparcie ustalone jest na 1.17, opór na 1.18.

EUR/USD – Umocnienie dolara po danych o sprzedaży; dziś publikacja sprawozdania ze spotkania FOMC – Analiza na 16 sierpnia 2017

Para EUR/USD osłabiła się w dniu wczorajszym po tym, jak opublikowane zostały bardzo dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA. Również i dziś oczy inwestorów będą zwrócone w stronę Stanów Zjednoczonych, ponieważ oczekujemy publikacji sprawozdania z ostatniego spotkania Fed. Wsparcie ustalone jest na 1.17, opór na 1.18.

EUR/USD – Dolar wyżej dzięki zmniejszeniu napięcia na linii USA – Korea Płn. – Analiza na 15 sierpnia 2015

Dolar amerykański umocnił się w dniu wczorajszym nieco wobec euro, a notowania pary obniżyły się do okolic aktualnego wsparcia. Amerykańska waluta odzyskała nieco sił dzięki informacjom o zmniejszeniu napięć na linii USA – Korea Północna, a euro zostało dotknięte przez słabsze od prognozowanych wyniki produkcji przemysłowej. Wsparcie ustalone jest na 1.1750, opór na 1.1850.

EUR/USD – Dolar osłabiony po danych o inflacji – Analiza na 14 sierpnia 2017

Pomimo odzyskiwania sił przez dolar amerykański, para EUR/USD utrzymywała w zeszłym tygodniu wysokie notowania. Każda pojawiająca się korekta spotykała się ze wsparciem ze strony kupujących, co pozwalało parze na ponowne odbicie. Wsparcie ustalone jest na 1.75, opór na 1.85.

EUR/USD – Odbicie po korekcie, rynki czekają na PKB w USA – Analiza na 28 lipca 2017

Para EUR/USD zanotowała w dniu wczoraszym korektę i spadła do okolic 1.17. Dolar odrobił niewielką część ostatnich strat głównie dzięki dobrym danym opublikowanym wczoraj w USA, jednak nadal pozostaje pod presją. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.18.

EUR/USD – Oświadczenie FOMC spowodowało dalszy spadek dolara – Analiza na 27 lipca 2017

Para EUR/USD weszła w kolejną fazę wzrostów i przebiła wyraźnie ostatni opór przy 1.17. Wczorajsze oświadczenie FOMC w sprawie stóp procentowych oraz polityki monetarnej okazało się kolejnym poważnym ciosem dla dolara. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.18.

EUR/USD – W oczekiwaniu na decyzję FOMC – Analiza na 26 lipca 2017

Para EUR/USD podjęła wczoraj próbę przebicia oporu 1.17, jednak próba nie powiodła się, a notowania wróciły nieco ponad 1.16. Rynki oczekują na oświadczenie FOMC, które wywołuje sporo spekulacji na rynku. Wsparcie ustalone jest na 1.15, opór na 1.17.

EUR/USD – Euro nadal wysoko – Analiza na 25 lipca 2017

Para EUR/USD nie zmieniła zbyt mocno notowań i poruszała się wczoraj w wąskim zakresie, pozostając w okolicach poziomu 1.165. Dolar wciąż pozostaje pod presją z powodu problemów administracji Donalda Trumpa oraz obniżenia prognozy dla USA przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Wsparcie ustalone jest na 1.15, opór na 1.17.

EUR/USD – Dolar nadal osłabiony, rynki czekają na dane PMI – Analiza na 24 lipca 2017

Euro kontynuuje wspinaczkę, a dolar amerykański rozpoczyna kolejny tydzień od strat. Indeks dolara, mierzący jego siłę wobec koszyka najważniejszych walut osłabiał się nieprzerwanie przez dwa ostatnie tygodnie i osiągnął najniższy poziom od czerwca 2016. Wsparcie ustalone jest na 1.15, opór na 1.17.

EUR/USD – Rynki czekają na EBC i Draghiego – Analiza na 20 lipca 2017

Po zanotowaniu rekordowego umocnienia w tym roku, para EUR/USD uległa lekkiej korekcie, zbliżając się do poziomu 1.15. Po niekorzystnych dla dolara wydarzeniach w USA, wszystkie oczy w dniu dzisiejszym zwrócone będą na Europejski Bank Centralny. Wsparcie ustalone jest na 1.145, opór na 1.16.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play