Wybierz język:

Daily Analysis

EUR/USD – Senat w USA przyjął projekt budżetu na 2018 rok – Analiza na 20 października 2017

Euro umacniało się początkowo w dniu wczorajszym w świetle informacji o postępie rozmów na temat Brexitu i zmniejszeniu napięcia wywołanego kryzysem w Katalonii, jednak informacje o przyjęciu przez amerykański Senat projektu budżetowego na 2018 rok pozwoliły dolarowi przystąpić do kontrataku. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Niewielkie odbicie euro – Analiza na 19 października 2017

Euro odrobiło nieco strat zanotowanych od początku tygodnia wobec dolara, a para osiągnęła okolice poziomu 1.18. Niewielkie umocnienie było możliwe dzięki wypowiedziom Mario Draghiego z Europejskiego Banku Centralnego. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Kontynuacja konsolidacji przed wystąpieniem Mario Draghiego – Analiza na 18 października 2017

Para EUR/USD pozostawała w dniu wczorajszym wczorajszym w konsolidacji. Dane ze wskaźnika cen dóbr i usług konsumenckich nie okazały się wystarczająco pozytywne, by wesprzeć euro. Słabiej od prognoz wypadły wyniki badania nastrojów opublikowane przez ZEW. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Odbicie dolara; dziś ważne dane w strefie euro – Analiza na 17 października 2017

Dolar amerykański utrzymał niewielką przewagę nad euro, dzięki wsparciu ze strony umacniających się obligacji skarbowych. Wzrosty pojawiły się po informacjach, że prezydent Donald Trump faworyzuje jeszcze bardziej jastrzębio nastawionego kandydata na prezesa Fed. Wsparcie pozostaje na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Spokojny początek tygodnia – Analiza na 16 października 2017

Euro rozpoczyna tydzień w defensywie. Rynki skupiły się na wyniku wyborów w Austrii oraz powracającym obawom o dalszy rozwój sytuacji w Katalonii. Jednak dolar również nie znajduje się w najlepszej sytuacji po piątkowej publikacji danych o inflacji. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Dziś ważne dane o inflacji w USA – Analiza na 13 października 2017

Dość satysfakcjonujące dane z indeksu cen dóbr producenckich, poprzedzające dzisiejsze dane o inflacji pozwoliły minimalnie odrobić dolarowi amerykańskiemu straty. Na niewielką korektę wpływ miał także Mario Draghi z Europejskiego Banku Centralnego. Wsparcie ustalone jest na 1.18, opór na 1.19.

EUR/USD – Rozczarowanie sprawozdaniem ze spotkania FOMC – Analiza na 12 października 2017

Optymistyczne nastroje dolarowych inwestorów, rozbudzone przez oczekiwania na dalsze zacieśnianie polityki monetarnej, uległy po raz kolejny pogorszeniu po publikacji sprawozdania ze spotkania FOMC. Wsparcie ustalone jest na 1.18, opór na 1.19.

EUR/USD – Kolejne dobre dane, dalsze umocnienie euro – Analiza na 11 października 2017

Spekulacje o możliwych problemach z przeprowadzeniem zapowiadanej przez Donalda Trumpa reformy podatkowej przyniosły osłabienie dolara. Euro tymczasem umocniło się do najwyższego od niemal dwóch tygodni poziomu dzięki kolejnym dobrym danym ekonomicznym. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Umocnienie euro dzięki danym z Niemiec – Analiza na 10 października 2017

Para EUR/USD umocniła od wczoraj swoje notowania. Dolar pozostaje w odwrocie po publikacji słabszych od spodziewanych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym oraz publikacji dobrych danych o produkcji przemysłowej w Niemczech. Wsparcie ustalone jest na 1.17, opór na 1.18.

EUR/USD – Dolar osłabiony przez NFP; eskalacja konfliktu na linii USA – Korea Północna – Analiza na 9 października 2017

Dolar amerykański tylko przez chwilę mógł się cieszyć poprawą nastrojów inwestorów, publikacja piątkowych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym rozczarowała, a para EUR/USD po raz kolejny rozpoczęła wspinaczkę. Wsparcie ustalone jest na 1.17, opór na 1.18.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play