Wybierz język:

Daily Analysis

EUR/USD – Euro słabiej po konferencji Europejskiego Banku Centralnego – Analiza na 15 grudnia 2017

Para EUR/USD początkowo umacniała się w świetle dobrych danych ze strefy euro, jednak osłabiła się po konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego. Dolar amerykański nie był w stanie bardziej wykorzystać osłabienia euro, ponieważ pojawiły się obawy o przyszłość projektu reformy systemu podatkowego. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Dolar słabiej po konferencji FOMC – Analiza na 14 grudnia 2017

Dość nieoczekiwanie, para EUR/USD umocniła się w świetle spadku notowań dolara po wczorajszej konferencji prasowej Federal Reserve. Uczestnicy rynków poczuli się rozczarowani brakiem zapowiedzi szybszego tempa zacieśniania polityki monetarnej. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Dane o inflacji i konferencja Fed głównymi wydarzeniami dnia – Analiza na 13 grudnia 2017

Dolar początkowo umacniał się po publikacji danych z indeksu cen dóbr produkcyjnych (PPI), a para EUR/USD spadła w okolice poziomu 1.171, jednak kolejne doniesienia ze Stanów Zjednoczonych spowodowały niewielkie odbicie. Rynki czekają dziś na konferencję prasową po spotkaniu Federal Reserve. Wsparcie ustalone jest na 1.17, opór na 1.18.

EUR/USD – Rynki oczekują na spotkania banków centralnych, dziś publikacja danych przez ZEW – Analiza na 12 grudnia 2017

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji po próbie wybicia, która miała miejsce po publikacji danych z rynku pracy w USA. Uwaga inwestorów skupia się powoli na zbliżających się spotkaniach banków centralnych. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Dobre wyniki zatrudnienia skontrowane przez słaby wzrost wynagrodzeń – Analiza na 11 grudnia 2017

Para EUR/USD spokojnie rozpoczyna nowy tydzień. Piątek przyniósł publikację nieco mieszanych danych na temat zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, danych o zarobkach i nastrojów konsumenckich. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Dalsze umocnienie dolara, dziś dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym – Analiza na 8 grudnia 2017

Para EUR/USD zanotowała dalszą korektę w świetle trwającego umocnienia dolara amerykańskiego. Notowania dolara wzrosły po publikacji danych z USA, europejskiej walucie nie pomógł nawet dobry odczyt PKB w strefie euro. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Postęp w pracach nad reformą systemu podatkowego i dobre dane ADP umocniły dolara – Analiza na 7 grudnia 2017

Para EUR/USD zaliczyła znaczną korektę w świetle umocnienia dolara amerykańskiego, spowodowanego poprawie nastrojów w USA po informacjach o postępie prac nad projektem reformy systemu podatkowego oraz dobrych danych o zatrudnieniu w sektorze prywatnym. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Konsolidacja w oczekiwaniu na dane ADP o zatrudnieniu – Analiza na 6 grudnia 2017

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji po zanotowaniu w dniu wczorajszym niewielkiej korekty. Większość wczorajszych ruchów miała charakter spekulacyjny, jednak nie bez echa przeszły także publikacje danych oraz pojawiające się napięcia polityczne w USA. Wsparcie ustalone jest na 1.18, opór na 1.19.

EUR/USD – Umocnienie dolara po przyjęciu przez Senat projektu reformy systemu podatkowego – Analiza na 4 grudnia 2017

Piątkowe dane opublikowane przez ISM w USA spowodowały próbę wybicia, jednak para EUR/USD rozpoczyna ostatecznie nowy tydzień od spadku. Amerykański Senat przegłosował alternatywną wersję projektu ustawy o reformie systemu podatkowego. Wsparcie ustalone jest na 1.18, opór na 1.19.

EUR/USD – Opóźnienie prac nad reformą systemu podatkowego w USA – Analiza na 1 grudnia 2017

Po odnotowaniu chwilowego spadku do okolic 1.181, para EUR/USD zaczęła odrabiać straty i powróciła do aktualnego zakresu. Publikacja danych z USA podtrzymała obawy o zbyt niski poziom inflacji, a kolejnym czynnikiem osłabiającym dolara było opóźnienie głosowania nad reformą podatkową w USA. Wsparcie ustalone jest na 1.185, opór na 1.195.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play