Wybierz język:

Daily Analysis

EUR/USD – Konsolidacja na początku tygodnia – Analiza na 22 maja 2017

W trakcie ostatniej sesji para EUR/USD nadal kontynuowała wzrost, osiągając przez moment nawet poziom 1.12. Początek tygodnia będzie prawdopodobnie nieco spokojniejszy i spodziewamy się niewielkiej korekty, która może w kolejnych dniach doprowadzić do dalszego umocnienia. Wsparcie ustalone jest na 1.11, opór na 1.12.

EUR/USD – Spokojniejszy koniec tygodnia – Analiza na 19 maja 2017

Dolar umocnił się nieco w dniu wczorajszym, dzięki zaskakująco dobrym danym oraz opadającemu napięciu, któe spowodowane było problemami prezydenta Trumpa. Odbicie było jednak ograniczone, a euro byki nie zamierzają łatwo oddać pola. Wsparcie i opór pozostają bez zmian, odpowiednio na 1.10 i 1.12.

EUR/USD – Euro przebija kolejne poziomy – Analiza na 18 marca 2017

W zeszłym tygodniu nikt chyba nie spodziewał się, że w przeciągu kilku dni dolar osłabnie do poziomu sprzed wyborów prezydenckich w USA. Para EUR/USD przebija jak taran kolejne poziomy oporu i w chwili obecnej znajduje się już powyżej. W tej sytuacji opór wyznaczony jest na 1.12, wsparcie pozostaje na 1.10.

EUR/USD – Dolar nadal w odwrocie – Analiza na 17 maja 2017

Dawno nie byliśmy świadkami tak dobrej serii europejskiej waluty. Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem całkowitej dominacji euro. Dolar po raz kolejny oddał pole w świetle słabszych danych, po raz kolejny również zaszkodził mu amerykański prezydent. Wsparcie wyznaczone jest na 1.10, opór na 1.11.

EUR/USD – Euro najsilniejsze od początku roku – Analiza na 16 maja 2017

Euro osiągnęło najwyższe notowania w tym roku, przebijając zdecydowanie poprzedni opór przy 1.0950 i osiągając oczekiwany przez euro byki 1.10. O tak istotnym umocnieniu zdecydowały kolejne słabe dane z USA, dolarowi zaszkodził ponadto po raz kolejny Donald Trump. Nowe wsparcie ustalone jest przy 1.0950, opór przy 1.105.

EUR/USD – Rozczarowanie danymi z USA przyniosło wybicie notowań – Analiza na 15 maja 2017

Para EUR/USD rozpoczyna tydzień na wysokim poziomie, po mocno zaskakującym wzroście odnotowanym w piątek. Umocnienie euro miało miejsce dzięki słabym danym z USA oraz pojawieniu się informacji na temat ewentualnych zmian w programie luzowania ilościowego EBC. Wsparcie ustalone jest na 1.0888, opór na 1.0950.

EUR/USD – Dalsze osłabienie euro; rynki czekają na dane z USA – Analiza na 12 maja 2017

Podobnie jak przez cały tydzień, para EUR/USD wciąż znajduje się w konsolidacji z lekko spadkowym nastawieniem. Wczoraj po raz pierwszy widzieliśmy próbę przebicia poniżej 1.0850, która jednak została szybko powstrzymana powrotem kupujących. Para kończy tydzień z nowymi poziomami, wsparcie na 1.0850, opór na 1.0935.

EUR/USD – Para nadal w konsolidacji ze spadkowym nastawieniem – Analiza na 11 maja 2017

Chociaż początek tygodnia rozpoczął się bardzo mocno dla pary EUR/USD, to wpływ wyniku wyborów we Francji okazał się być ograniczony i euro powoli, acz systematycznie oddaje pole, nie mając żadnych fundamentalnych podstaw by odrobić przecenę. Aktualnie resztkami sił broni się wsparcie przy 1.0888, opór ustalony jest na 1.10.

EUR/USD – Rynki oczekują na przemówienie Draghi’ego – Analiza na 10 maja 2017

Zgodnie z naszą wczorajszą analizą, para EUR/USD odnotowała nieco chwiejny dzień, notując wieczorem chwilowy spadek nawet poniżej aktualnego wsparcia. Ostatecznie udało się je obronić, lecz para wciąż znajduje się pod presją. Wsparcie pozostaje na 1.0888, opór na 1.10.

EUR/USD – Osłabienie euro w świetle danych z Niemiec i dalsza konsolidacja – Analiza na 9 maja 2017

Mimo osłabiło się nieznacznie, pomimo zwycięstwa Emmanuela Macrona we francuskich wyborach prezydenckich. Przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, że spodziewany wynik był dyskontowany na rynkach przez cały zeszły tydzień. Nieco rozczarowania przyniosły ponadto dzisiejsze dane z Niemiec. Wsparcie ustalone jest na 1.0888, opór na 1.100.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play