Wybierz język:

Artykuły

Ethereum – nowa szansa dla tych, którzy przegapili Bitcoina

Chociaż to bitcoin regularnie już trafia na łamy największych serwisów finansowych, świat kryptowalut jest znacznie większy. Najbardziej znana kryptowaluta świata doczekała się kilku godnych z punktu widzenia inwestora konkurentów, z których najciekawszym naszym zdaniem jest Ethereum, które zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników technologii i inwestorów, przez co jego kurs urósł w ostatnim czasie bardzo znacząco.

Zarabiaj na bitcoinie z eXbino, bez otwierania nawet jednej pozycji!

75% zysku na rachunku oszczędnościowym w 4 miesiące, a niemal 700% w ciągu roku? Jeśli zainteresowało Cię to, przeczytaj artykuł do końca.

Odbicie cen ropy ze względu na zmniejszające się zapasy w USA

Jak podaje American Petroleum Institute, zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych zmniejszyło się w zeszłym tygodniu o 8.67 miliona baryłek. Już dziś opublikowane zostaną kolejne dane o zapasach. W chwili obecnej cena ropy odbiła się od najniższych od ponad dwóch tygodni notowań.

Włoskie banki mogą stracić kolejne 10 miliardów euro

Znajdujące się od dłuższego czasu w opałach włoskie banki mogą powiększyć straty, jeśli zdecydowałyby się na sprzedaż wierzytelności z tytułu złych kredytów po aktualnych cenach rynkowych – powiedział prezes Banku Włoch, Ignazio Visco, zasiadający również w radzie nadzorczej Europejskiego Banku Centralnego.

Rosnąca aktywność wydobywcza w USA zagraża planom OPEC

Pomimo znacznie niższej aktywności rynków ze względu na święta państwowe, ceny ropy odnotowały kolejny spadek. Podowem jest nieustający wzrost ilości platform w wiertniczych w Stanach Zjednoczonych, zagrażających efektywności programu cięć, przedłużonego w zeszłym tygodniu przez OPEC.

Sprawozdanie ze spotkania FOMC osłabiło dolara

Notowania dolara od wczorajszego wieczora osłabiają się, a inwestorzy w większości pozbywają się amerykańskiej waluty po tym, jak sprawozdanie ze spotkania Federal Open Market Committee wzbudziło obawy o kolejne podwyżki stóp procentowych w USA.

Moody’s obniża rating Chin

Po raz pierwszy od 1989 roku, agencja Moody’s Investors Service obniżyła dziś rating kredytowy Chin z A1 do Aa3, zmieniając prognozę ze stabilnej na negatywną. Jako powód decyzji, która odbiła się silnie na rynkach, agencja podaje obawy o rosnący poziom zadłużenia tamtejszej gospodarki.

Donald Trump spowodował szok na rynkach

Chociaż emocje powoli opadają, to europejskie i azjatyckie parkiety odnotowały znaczne spadki i podzieliły los giełd w USA, które odnotowały najgorszy dzieńod ośmiu miesięcy. Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest ten sam człowiek, który umożliwił amerykańskim indeksom osiągnięcie rekordowych notowań, Donald Trump.

Teksańscy nafciarze zagrażają planom OPEC

Spodziewane przedłużenie programu cięć wydobycia przez OPEC, Rosję oraz innych głównych producentów ropy może zaowocować przywróceniem bilansu rynkowego. Jest jednak druga strona medalu. Osiągnięcie notowań na poziomie 60$ za baryłkę, może stać się zachętą dla amerykańskich firm, pozyskujących ropę z łupków.

Chiny wpompują ponad 100 miliardów dolarów w infrastrukturę

Chiny planują przeznaczyć ponad 100 miliardów dolarów na finansowanie projektów w ramach strategii „Jeden pas, jedna droga”, mającego umocnić wpływy drugiej pod względem wielkości gospodarki na świecie i rozwinąć handel zagraniczny kraju z partnerami.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play