Wybierz język:

Analizy rynkowe

EUR/USD – Osłabienie euro po informacjach z Niemiec – Analiza na 20 listopada 2017

Para EUR/USD rozpoczyna tydzień od osłabienia, spowodowanego zawirowaniami politycznymi w Niemczech. Blok kanclerz Angeli Merkel osłabił się po niepowodzeniu negocjacji w kwestii stworzenia koalicji rządzącej. Wsparcie ustalone jest na 1.17, opór na 1.18.

EUR/USD – Dolar wciąż pod presją niepewności w sprawie cięć podatków – Analiza na 17 listopada 2017

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji ze względu na fakt, że publikacja danych o inflacji w strefie euro nie zaskoczyła w żadną stronę, a niepewność dotycząca reformy systemu podatkowego wciąż rzutuje negatywnie na sytuację dolara. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Korekta po wybiciu, dziś publikacja CPI w strefie euro – Analiza na 16 listopada 2017

Para EUR/USD początkowo umacniała się, osiągając w szczytowym momencie poziom 1.185, jednak publikacja danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych zahamowała wzrosty i przyniosła korektę. Umocnienie dolara było jednak ograniczone przez obawy o przyszłość reformy systemu podatkowego. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Euro najwyżej od ponad dwóch i pół tygodnia; dziś CPI w USA – Analiza na 15 listopada 2017

Wczorajszy dzień przyniósł umocnienie euro do najwyższego poziomu od dwóch i pół tygodnia. Para EUR/USD umocniła się dzięki publikacji danych o produkcie krajowym brutto w poszczególnych krajach oraz całej strefie euro. Coraz więcej obaw budzi także przyszłość projektu reformy systemu podatkowego w USA. Wsparcie ustalone jest na 1.175, opór na 1.185.

EUR/USD – Wybicie euro, istotne publikacje w strefie euro mogą przynieść dalsze wsparcie – Analiza na 14 listopada 2017

Para EUR/USD wybiła się wreszcie w górną część aktualnego zakresu, widać wyraźne ożywienie sytuacji notowań po wyjątkowo spokojnym zeszłym tygodniu. Dzisiejszy dzień obfituje w istotne wydarzenia i publikacje, więc można spodziewać się większej dynamiki. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.17.

EUR/USD – Para wciąż w impasie – Analiza na 13go listopada 2017

Dolar amerykański obronił się przed próbami wybicia przez euro, a para EUR/USD rozpoczyna kolejny tydzień w okolicach połowy aktualnego zakresu. Na pomoc dolarowi przyszło umocnienie obligacji skarbowych, jednak inwestorzy wciąż skupiają się przede wszystkim na kwestii reformy systemu podatkowgo. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.17.

EUR/USD – Senat proponuje odłożenie cięć podatków do 2019 roku – Analiza na 10 listopada 2017

Mająca aktualnie miejsce niepewność o przyszłość projektu reformy systemu podatkowego osłabiła dolara, a para EUR/USD odbiła się w okolice połowy aktualnego zakresu cenowego. Amerykański Senat przedstawił alternatywną wersję projektu, zakładającą odłożenie cięć do 2019 roku. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.17.

EUR/USD – Niepewność w kwestii reformy systemu podatkowego w USA – Analiza na 9 listopada 2017

Para EUR/USD wciąż pozostaje w konsolidacji, walcząc o utrzymanie aktualnego poziomu. Euro i dolar znalazły się w klinczu, a brak istotnych publikacji danych makroekonomicznych nie pozwala osiągnąć zdecydowanego kierunku. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.17.

EUR/USD – Dobre wyniki sprzedaży w Europie, możliwe opóźnienie reformy podatkowej w USA – Analiza na 8 listopada 2017

Euro osłabiało się początkowo w dniu wczorajszym, spadając nawet do poziomu 1.155. Na ratunek europejskiej walucie przyszły dobre dane, jednak odrobienie strat było możliwe głównie dzięki informacjom z USA, które spowodowały ponowne osłabienie dolara. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.17

EUR/USD – Euro pod presją; dziś wystąpienie Mario Draghiego z EBC – Analiza na 7 listopada 2017

Niemal wszystkie odczyty PMI z poszczególnych krajów strefy euro okazały się w dniu wczorajszym słabsze od rynkowego konsensusu. Pere EUR/USD broni jeszcze aktualnego zakresu dzięki lekkiemu osłabieniu dolara amerykańskiego, jeśli jednak euro nie umocni się, możliwa stanie się dalsza korekta notowań. Wsparcie ustalone jest na 1.16, opór na 1.17.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play