Wybierz język:

Analizy rynkowe

EUR/USD – Euro wciąż wysoko – Analiza na 16 stycznia 2018

Zgodnie z naszą wczorajszą analizą, para EUR/USD pozostawała w konsolidacji po osiągnięciu rekordowych notowań od grudnia 2014. Umocnienie pojawiło się ze względu na optymizm wywołany oczekiwaniami na zakończenie stymulacji fiskalnej przez Europejski Bank Centralny. Wsparcie ustalone jest na 1.20, opór na 1.25.

EUR/USD – Euro na najwyższym od trzech lat poziomie wobec dolara – Analiza na 15 stycznia 2018

Miniony tydzień przyniósł serię informacji, które spowodowały znaczne spadki dolara – decyzję Banku Japonii w kwetii zakupu obligacji, plotkę o rezygnacji Chin z zakupu obligacji skarbowych USA, słabe wyniki cen producenckich oraz umocnienie euro. Wsparcie ustalone jest na 1.20, opór na 1.25.

EUR/USD – Euro umacnia się po publikacji sprawozdania ze spotkania EBC; dziś dane o inflacji w USA – Analiza na 12 stycznia 2018

Dolar osłabił się znacząco po publikacji słabych danych ze wskaźnika cen dóbr produkcyjnych, które pokazały pierwszy spadek od 2016 roku. Euro otrzymało wsparcie po publikacji sprawozdania ze spotkania Europejskiego Banku Centralnego, który prawdopodobnie będzie zmniejszał poziom stymulacji fiskalnej. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.25.

EUR/USD – Dziś publikacja sprawozdania ze spotkania EBC – Analiza na 11 stycznia 2018

Euro umacniało się początkowo w dniu wczorajszym wobec dolara, a para EUR/USD wybiła się na krótko powyżej poziomu 1.20. Powodem wybicia były informacje o wycofaniu się przez Chiny z zakupu amerykańskich obligacji rządowych. Ruch został jednak skontrowany i para powróciła do poprzedniego poziomu. Wsparcie ustalone jest na 1.19, opór na 1.20.

EUR/USD – Korekta notowań – Analiza na 9 stycznia 2018

Euro osłabiło się we wtorek wobec dolara amerykańskiego, notowania pary EUR/USD spadły poniżej 1.195. Chociaż od zeszłego piątku, kiedy opublikowano rozczarowujące dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym nie pojawiły się istotne informacje, to sentyment wobec dolara poprawił się. Wsparcie ustalone jest na 1.19, opór na 1.20.

EUR/USD – Rozczarowujące dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA – Analiza na 8 stycznia 2018

Piątkowa publikacja danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym rozczarowała, a para EUR/USD próbowała wybić się powyżej aktualnego oporu przy 1.205. Sentyment wobec dolara uległ poprawie po komentarzach przedstawicieli Fed w kwestii podwyżek stóp procentowych. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.205.

EUR/USD – Niewielkie umocnienie dolara, dziś publikacja danych ADP o zatrudnieniu w USA – Analiza na 4 stycznia 2018

Dolar amerykański umocnił się po szeregu pozytywnych publikacji ekonomicznych w USA, a para EUR/USD ruszyła w kierunku poziomu 1.20. W dniu dzisiejszym pojawią się kolejne istotne informacje, które mogą spowodować dalsze umocnienie amerykańskiej waluty. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.205.

EUR/USD – Odbicie dolara po dobrych danych PMI – Analiza na 3 stycznia 2018

Para EUR/USD próbowała wczoraj wybić się powyżej aktualnego oporu i osiągnęła na moment 1.208, jednak dolar amerykański przystąpił do kontrataku po publikacji danych ze wskaźnika PMI, które dały najwyższy odczyt od marca 2015. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.205.

EUR/USD – Dolar rozpoczyna 2018 rok na najniższym poziomie od trzech miesięcy

Dolar amerykański zakończył 2017 rok spadkiem do najniższego poziomu od ponad trzech miesięcy. Podobnie wyglądała sytuacja waluty w skali całego minionego roku, który był dla niej najsłabszy od 2003 roku. Wsparcie ustalone jest na 1.195, opór na 1.205.

EUR/USD – Dalsze umocnienie euro, dziś dane o PKB w USA – Analiza na 21 grudnia 2017

Kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów przyjęła wczoraj projekt reformy podatkowej, jednak sceptycyzm rynków wobec jej efektu i umacniające się euro spowodowały, że para EUR/USD wybiła się i jest notowana aktualnie w okolicach 1.187. Wsparcie ustalone jest na 1.18, opór na 1.19.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play