Wybierz język:

Analizy rynkowe

EUR/USD – Spadki euro po konferencji EBC; dziś dane o PKB w USA – Analiza na 27 kwietnia 2018

Zgodnie z przewidywaniami, Europejski Bank Centralny nie dokonał zmian w stopach procentowych. Wystąpienie Mario Draghiego na konferencji prasowej zapoczątkowało spadek notowań europejskiej waluty. Dolar tymczasem wciąż utrzymuje się na najwyższym poziomie od trzech i pół miesiąca. Wsparcie ustalone jest na 1.20, opór na 1.21.

EUR/USD – Dalsze umocnienie dolara; konferencja prasowa z udziałem Mario Draghiego – Analiza na 26 kwietnia 2018

Para EUR/USD utrzymała się w aktualnym zakresie, jednak w zdecydowanie lepszej sytuacji znajduje się dolar, którego notowania wobec największych walut osiągnęły najwyższy poziom od trzech i pół miesiąca dzięki wzrostowi rentowności obligacji skarbowych. Wsparcie ustalone jest na 1.1215, opór na 1.225.

EUR/USD – Dolar najwyżej od trzech miesięcy – Analiza na 24 kwietnia 2018

Dolar amerykański umocnił się znacząco w świetle wzrostu rentowności obligacji skarbowych do rekordowego od czterech lat poziomu. Amerykańskiej walucie pomogły także pozytywne dane o aktywności gospodarczej i informacje z rynku nieruchomości. Wsparcie ustalone jest na 1.215, opór na 1.225.

EUR/USD – Umocnienie dolara; dziś dane PMI – Analiza na 23 kwietnia 2018

Dolar amerykański odnotował w piątek największe umocnienie od dwóch tygodni, a para EUR/USD spadła poniżej poziomu 1.23. Waluta umacnia się również dzisiaj, wspierany przez znaczny wzrost rentowności obligacji skarbowych. Wsparcie ustalone jest na 1.22, opór na 1.23.

EUR/USD – Euro niżej po publikacji danych ZEW; odbicie dolara – Analiza na 18 kwietnia 2018

Para EUR/USD próbowała we wtorek wybić się powyżej oporu przy 1.24, jednak rozczarowujące dane ZEW w strefie euro oraz pozytywne dane o budownictwie i produkcji przemysłowej w USA spowodowały umocnienie dolara i powrót do połowy aktualnego zakresu. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Dolar niżej po wypowiedziach Donalda Trumpa – Analiza na 17 kwietnia 2018

Para EUR/USD utrzymała się w aktualnym zakresie, jednak osłabienie dolara spowodowało zbliżenie się do aktualnego poziomu oporu. Uwaga rynków skupiła się ponownie na doniesieniach z USA i kwestiach związanych z polityką handlu międzynarodowego. Wsparcie pozostaje na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Spokojna reakcja rynków na wydarzenia w Syrii – Analiza na 16 kwietnia 2018

Po początkowym osłabieniu para EUR/USD pozostawała w piątek w konsolidacji i utrzymała się w aktualnym zakresie. Chociaż atak rakietowy przeprowadzony przez USA i koalicjantów w Syrii nie spowodował większej reakcji ze strony rynków, to rozwój sytuacji będzie obserwowany przez inwestorów. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Słabe wyniki produkcji przemysłowej w Europie – Analiza na 13 kwietnia 2018

Para EUR/USD odnotowała wczoraj początkowo znaczny spadek po publikacji rozczarowujących wyników produkcji przemysłowej w Europie. Dolar umocnił się w niewielkim stopniu dzięki poprawie nastrojów i umocnieniu notowań obligacji skarbowych. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Niewielka reakcja rynków na CPI i sprawozdanie FOMC – Analiza na 12 kwietnia 2018

Pomimo istotnych wydarzeń i publikacji, para EUR/USD nie zmieniła znacząco notowań. Reakcja rynków na nowe dane i informacje była ograniczona, ponieważ zostały one zdominowane przez rosnące napięcie geopolityczne, związane z sytuacją w Syrii. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Dziś wystąpienie Mario Draghiego we Frankfurcie, w USA publikacja danych o inflacji i sprawozdanie ze spotkania FOMC – Analiza na 11 kwietnia 2018

Wypowiedź Ewalda Nowotnego z Europejskiego Banku Centralnego umocniła europejską walutę i para EUR/USD wybiła się powyżej poprzedniego oporu na poziomie 1.235. W dniu dzisiejszym przemawiał będzie Mario Draghi, pojawią się ponadto istotne dla rynków dane o inflacji w USA. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play