Wybierz język:

Analizy rynkowe

EUR/USD – Po trudnym tygodniu rynki skupiają się na nadchodzącym spotkaniu FOMC – Analiza na 16 marca 2018

Para EUR/USD utrzymała notowania w aktualnym zakresie, jednak dolar umocnił się nieco ze względu na fakt, że rynki skupiają się powoli na nadchodzącym spotkaniu Federal Reserve i spodziewanej podwyżce stóp procentowych. Optymizm jest jednak umiarkowany z powodu niepokojących zmian personalnych w Waszyngtonie. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Obawy o globalną wojnę handlową wciąż kierują rynkami – Analiza na 15 marca 2018

Para EUR/USD pozostawała w dniu wczorajszym w konsolidacji ze względu na trwającą niepewność na rynkach, spowodowaną obawami o światową wojnę handlową. Dolar wciąż jest osłabiony, jednak euro nie było w stanie wykorzystać sytuacji ze względu na słabe dane i wypowiedzi przedstawicieli EBC. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Kolejne zamieszanie w USA – Analiza na 14 marca 2018

Dolar osłabił się wobec większości głównych walut po niespodziewanym zwolnieniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu, a para EUR/USD wybiła się powyżej poziomu 1.24. Dzisiejszego poranka przemawiał Mario Draghi z EBC, tonując nastroje wobec euro. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Mocne wyniki publikacji danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym – Analiza na 12 marca 2018

Piątkowa publikacja danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA umocniła początkowo dolara, a para EUR/USD spadła początkowo poniżej wsparcia. Pomimo znacznie lepszego wyniku liczby nowych miejsc pracy, pewnym rozczarowaniem okazał się słabszy wzrost zarobków. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – USA wprowadzą cła na import stali i aluminium; dziś dane NFP – Analiza na 9 marca 2018

Para EUR/USD osłabiła się znacznie w dniu wczorajszym ze względu na istotne umocnienie dolara. Amerykańska waluta odzyskała siły i wstrzymała wspinaczkę pary w kierunku poziomu 1.25. W dniu dzisiejszym oczekujemy na publikację danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Powracają obawy o światową wojnę handlową; rozczarowujące dane z USA – Analiza na 7 marca 2018

Dolar po raz kolejny znalazł się w odwrocie po publikacji danych ekonomicznych w Europie i USA, a para EUR/USD przekroczyła poziom 1.24. Powróciły także obawy związane z możliwością zaistnienia wojny handlowej po tym, jak rezygnację ze stanowiska ogłosił jeden z głównych doradców ekonomicznych prezydenta USA, Gary Cohn. Wsparcie ustalone jest na 1.235, opór na 1.245.

EUR/USD – Napięcie na rynkach maleje; dziś dane o zamówieniach na dobra trwałe w USA – Analiza na 6 marca 2018

Para EUR/USD w dniu wczorajszym pozostawała w konsolidacji o lekko wzrostowym charakterze. Ostatnie doniesienia sugerują, że może jednak nie dojść do wprowadzenia ceł na import stali i aluminium w USA. Przyniosło to wsparcie dla dolara, jednak rynki skupiają się już na czwartkowej decyzji EBC w sprawie polityki monetarnej. Wsparcie ustalone jest na 1.23, opór na 1.24.

EUR/USD – Obawy o globalną wojnę handlową; niepokojące wyniki wyborów we Włoszech – Analiza na 5 marca 2018

Para EUR/USD wybiła się nieco w świetle osłabienia dolara, spowodowanego zapowiedzią Donalda Trumpa o planie wprowadzenia ceł na import stali i aluminium. W Europie tymczasem pojawiło się nieco napięć po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów we Włoszech. Wsparcie ustalone jest na 1.225, opór na 1.235.

EUR/USD – Plany Donalda Trumpa pogrążyły dolara – Analiza na 2 marca 2018

Para EUR/USD nieoczekiwanie wybiła się wyżej, pomimo publikacji satysfakcjonujących danych z USA. Zamieszanie na rynkach walutowych po raz kolejny spowodował amerykański prezydent, który zapowiedział wprowadzenie ceł na import stali i aluminium. Wsparcie ustalone jest na 1.22, opór na 1.23.

EUR/USD – Dolar nadal się umacnia – Analiza na 1 marca 2018

W ciągu minionej doby dolar nadal umacniał się dzięki wpływowi optymistycznego wystąpienia Jerome Powella i satysfakcjonującej publikacji danych o PKB. Jeśli dzisiejsze dane z USA nie okażą się rozczarowaniem, spadkowy trend będzie prawdopodobnie kontynuowany. Wsparcie ustalone jest na 1.215, opór na 1.225.

Inwestujesz mobilnie?

Pobierz darmową aplikację eXbino z App Store lub Google Store

Download exbino trading app from App Store Download exbino trading app from Google Play